Polski (Polska)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)French (Fr)
Organizacja wyjazdu i koszty PDF Drukuj Email
Wpisany przez plusz   
środa, 26 maja 2010 21:22
AddThis Social Bookmark Button

Wiele osób pyta jak zorganizować wyjazd i jakie są orientacyjne koszty.

W planowaniu wyjazdu bardzo chętnie pomogę. Ustalimy wstępny budżet, podpowiem jak ustalić co chcemy zobaczyć, gdzie sprawdzić opinie o hotelach, gdzie poczytać o atrakcjach. Pomożemy zrobić rezerwację samochodu i hoteli, tak, aby w razie czego można było je anulować nawet w dniu przyjazdu, podpowiemy jak kupić bilet lotniczy i ubezpieczenie w dobrej cenie. W razie potrzeby możliwa jest również asysta telefoniczna w razie poważnych problemów. Podpowiemy jak starać się o wizę, jak przygotować dokumenty, jak przygotować się do podróży, odprawy itp.
Pomożemy sporządzić szczegółowy plan taki jak poniżej.

Plan wyjazdu USA

Koszt takiej usługi jest zależny od czasu wymaganego z naszej strony. Dla osób, które są w miarę samodzielne i posługują się językiem angielskim czas wymagany do przygotowania to 1 godzina analizy, później przygotowujemy się do kolejnego spotkania i w ciągu 1-2 godzin dopracowujemy szczegóły. Koszt naszej pracy to ok 100 zł za godzinę pracy, co oczywiście pozwala na znaczne oszczędności podczas podróży i uniknięcie błędów osoby podróżującej po raz pierwszy. Opowiemy i pokażemy zdjęcia, doradzimy gdzie warto się zatrzymać, a które miejsca należy omijać. Po powrocie pomożemy opracować płyty ze zdjęciami oraz utworzyć galerię zdjęć w sieci.

Zdjęcia na płytach z wyjazdu


Miejsca, które warto odwiedzić i o których poczytać:

 • Andamany
 • Havelock
 • Port Blair
 • Neil Island
 • Elephant Beach
 • Red Skin
 • Jolly Buoy
 • Diwali
 • Latające ryby
 • Cellular Jail
 • Port Blair
 • Beach number 7 (RadhaNagar)
 • Chennai

 

Określenie kosztów wyjazdu do Indii

Koszt jest zależny od kilku czynników - ceny biletu lotniczego, kosztów noclegów oraz wydatków na jedzenie. W przypadku Indii musimy dokładnie określić gdzie chcemy jechać i co zobaczyć.
Unikamy najtańszych miejsc noclegowych. Mogą one co prawda być dobrej jakości, ale niestety nie mamy takiej gwarancji. Z doświadczenia wiemy, że niższa cena zwykle wiąże się z mniejszym komfortem pobytu lub po prostu mało atrakcyjną dzielnicą, mniejszym bezpieczeństwem (a raczej poczuciem bezpieczeństwa) i tracimy czas na dotarcie do atrakcji lub rozwiązywanie problemów.

 

Orientacyjne koszty wyjazdu na Andamany dla dwóch osób, 12 dni, 9 noclegów
Koszt zależy głównie od ceny biletu oraz wybranego standardu hotelu na Andamanach. Zakładamy raczej komfortowe wakacyjne warunki. Przy pewnym wysiłku można koszty jeszcze obniżyć, przy założeniu, że lecimy z kilkoma przesiadkami, poruszamy się na Andamanach autobusem, sami kupujemy bilety na prom, sami walczymy z insektami :)  i mieszkamy w najtańszych "chatkach", na przykład w bazie nurkowej. BTW. ceny nurkowania to ok 3000 INR za dzień - ok. 220 PLN

przelot do Chennai
5300-8000 PLN
przelot do Port Blair
1200-2100 PLN
noclegi i asysta lokalnego biura, bilety na prom
1200-3500 PLN
wyżywienie 500-1500 PLN
szczepienia 400 PLN
ubezpieczenie, wiza
1000 PLN
RAZEM: 9600 - 16500 PLN

 

Aby kupić bilet w dobrej cenie oraz mieć możliwość wyboru atrakcyjnych noclegów, warto rozpocząć planowanie i wstępne rezerwacje ok 3-4 miesiące przed wyjazdem.

Poprawiony: środa, 26 maja 2010 22:01
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież